چه کسی مالک توست؟!!!

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

   

  معمولاً آدمها وقتی بخاطر باورهای محدود کننده، به چیزی که می‌خواهند نمی‌رسند، پیش پا افتاده‌ترین کار را انجام می‌دهند ، یعنی می‌ترسند و سریعاً به  دنبال عاملی بیرون از خود می‌گردند تا تقصیر را به گردنش بیندازند.

  و به قول کیمیاگر:

  “در مرحله‌ای، کنترلمان را بر آنچه که در زندگی رخ می‌دهد از دست داده و تصمیم می‌گیریم بزگترین دروغ جهان را باورو مسئولیت را به دوش سرنوشت بگذاریم”

  شروع شرک از اینجاست که فکر کنیم، چیزهایی مثل قیمت دلار، سیاست دولت‌ها، تصمیمات دیگران و هر عاملی که تسلطی بر آن نداریم، تعیین کننده زندگی ما و مالک ماست.

  اما داستانی که خداوند برای جهان رقم زده، داستان توحید است و به تو این نوید را می‌دهد که هیچکس کمترین توانایی‌ای در اتفاقات زندگی‌ات ندارد مگر اینکه خودت این دروغ را باور و دو دستی قدرت را به او بدهی.

  خواست خدا این است که باورهای تو زندگی‌ات را رقم بزند نه سیاست دولت‌ها، نه یک گروه یا عده‌ی خاص و نه هیچ عامل دیگری.

  برنامه خداوند این است که زندگی‌ات بر پایه باورهایت باشد. برنامه خدا این است که هر چه را باور کنی و در ذهن بسازی، جهان به آن شکل دهد. این نهایت عدل الهی است. هیچ قدرتی بیرون از تو وجود ندارد. الله و ربّی که من شناخته‌ام قدرت را به خودت داده تا زندگی‌ات را با باورهایت بسازی .

  من این خدا را باور کرده‌ام و با اشتیاق این قدرت را پذیرفته‌ام و نتایج زندگی من گواه نتیجه این باور و نتیجه یکتاپرستی است.

  شرک یعنی تصمیم بگیری قدرتی که خداوند برای خلق زندگی‌ات با فرکانس‌هایت داده را، نپذیری. یعنی این قدرت را دو دستی به هر عاملی بیرون از خود بدهی که هیچ کنترلی بر آن نداری.

  این نگاه خداوند به شرک است و  شرک بر خود را نمی‌بخشد. نه به این دلیل که محتاج عبادت ماست، بلکه  به این علت که زندگی ما وابسته به نگاه یکتاپرستی است تا بتوانیم عنان زندگی‌مان را در دست بگیریم. تا از ترس  از دست دادن‌ها، ترس از قدرت حکومت‌ها و دولت‌ها، ترس از چشم زخم و همه ترس‌هایی بگذریم که از شرک می‌آید و به سعادت، نعمت، ثروت و آرامشی گرایش پیدا کنیم که منبع آن در توحید و یکتا پرستی است.

  منبع سعادت دنیا و آخرت در پذیرش قدرتی است که خداوند به عنوان مالک هستی، به بندگانش عطا کرده تا بتوانند مالک و صاحب سرنوشتشان باشند.

  پس خدا را باور کن، این قدرت را با عشق بپذیر و زندگی‌ات را آنگونه که می‌خواهی، بساز.

     شعر و داستان/امین فرومدی

  منبع-https://abasmanesh.com/fa/who-is-your-authority/comment-page-11/

  سید حسین عباس منش

  نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 29 تير 1396 ساعت: 4:01
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها